Mastná pleť s akné a vyrážkami


Exfoliácia (odlupovanie) pleti - chemický píling

Pre problém mastnej pokožky s akné alebo s vyrážkami je jedno z najlepších a najtrvácnejších riešení chemický píling aplikáciou ovocných kyselín. Odporúčame ho tým, ktorí trpia týmito príznakmi, a vyskúšali takmer všetko, aby sa zbavili týchto rušivých príznakov. Odlupovaním sa matný, suchý a zapuzdrený povrch kože oddelí, takže sa k pokožke môže opäť dostať vzduch, čo má za následok vyčistenie a normalizáciu činnosti mazových žliaz. Takto osviežený povrch pokožky je už schopný prijať špeciálne krémy, ktoré ju regenerujú a chránia pred opätovným vznikom problémov.

Píling je v podstate chemický proces, ktorý simuluje pálenie pokožky, takže sa pokožka znovu regeneruje. Exfoliačné kyseliny spôsobujú, že poškodená, odumretá horná vrstva pokožky sa olúpe, takže na čerstvý, obnovený povrch kože sa ľahko dodajú účinné zložky, ktoré dokážu zvládnuť jadro problémov (vrásky, pigmentové škvrny, akné atď.).

Existuje niekoľko druhov exfoliačných činidiel, po ktorých nasleduje olupovanie rôznej intenzity. Po aplikácii exfoliátorov s ovocnými kyselinami (AHA) nenastane zjavné olupovanie, odporúčame ich mladším alebo na začínajúce príznaky.
Exfoliátory s kyselinou trichlóroctovou (TCA) spôsobujú dobre definovateľnú exfoliáciu, ale výsledok je dlhodobý. Vhodnú liečbu však určuje lekár podľa stavu pacienta.

Je dôležité vedieť tiež, že liečba exfoliáciou nebude stáť za nič, ak pacient po ošetrení nebude používať krémy a prípravky, ktorých úlohou je, aby zabránili opätovnému vzniku problému.
Navyše je nová pokožka po ošetrení oslabená voči svetelnému poškodeniu, preto našim pacientom odporúčame prípravky s vysokým ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu.
Píling je séria ošetrení, ktoré sa môžu vykonávať na tvári každý týždeň, a na tele - kvôli pomalšej regenerácii - každý druhý týždeň. Počet ošetrení je podľa druhu účinnej kyseliny 4 alebo 6 až 10 krát, na čom sa pacient dohodne so svojím lekárom v závislosti od liečby.

Derma-roller (valček)

Kozmetický derma valček používaný v mezoterapii je schopný sám fyzicky ovplyvňovať povrch pokožky. Má priaznivý vplyv na vyváženie, zlepšenie jaziev po akné a na vyhladenie pokožky, pričom v hlbších vrstvách spúšťa produkciu kolagénu. Môže byť použitý s kyselinou, s biorevitalizačným liečivým kokteilom, alebo samostatne. Prémiový derma-roller spoločnosti Aesthetic Dermal (zobrazený na obrázku) obsahuje 600 ihiel, čo zvyšuje jeho účinnosť a vďaka vyššiemu počtu ihličiek poskytuje lepšiu znesiteľnosť a väčší komfort.

Keresés