Z hľadiska ošetrenia rozlišujeme pigmentové škvrny rôznej veľkosti a povahy. Na základe toho ošetrujúci lekár rozhodne, ktoré ošetrenie odporúča. Jedná sa o lekármi vykonávané exfoliačné procedúry alebo mezoterapiu, ktoré ponúkajú vynikajúcu príležitosť pre tých, ktorí chcú nájsť účinnú metódu ošetrenia na svoju problematickú pokožku alebo rušivé škvrny.

Exfoliácia (odlupovanie) pleti - chemický píling

Pri kyselinovom ošetrení aplikovanom na pokožku s pigmentovými problémami lekár chemickou metódou pootvára otupený, uzavretý, zafarbený povrch pokožky, po čom nasleduje odlupovanie, čím ošetrovaná oblasť dosiahne jednotnú farbu. Následne, krém predpísaný na domáce použitie dokáže zabrániť ďalšej pigmentácii.

Píling je v podstate chemický proces, ktorý simuluje pálenie pokožky, takže sa pokožka znovu regeneruje. Exfoliačné kyseliny spôsobujú, že poškodená, odumretá horná vrstva pokožky sa olúpe, takže na čerstvý, obnovený povrch kože sa ľahko dodajú účinné zložky, ktoré dokážu zvládnuť jadro problémov (vrásky, pigmentové škvrny, akné atď.).

Existuje niekoľko druhov exfoliačných činidiel, po ktorých nasleduje olupovanie rôznej intenzity. Po aplikácii exfoliátorov s ovocnými kyselinami (AHA) nenastane zjavné olupovanie, odporúčame ich mladším alebo na začínajúce príznaky.
Exfoliátory s kyselinou trichlóroctovou (TCA) spôsobujú dobre definovateľnú exfoliáciu, ale výsledok je dlhodobý. Vhodnú liečbu však určuje lekár podľa stavu pacienta.

Je dôležité vedieť tiež, že liečba exfoliáciou nebude stáť za nič, ak pacient po ošetrení nebude používať krémy a prípravky, ktorých úlohou je, aby zabránili opätovnému vzniku problému.
Navyše je nová pokožka po ošetrení oslabená voči svetelnému poškodeniu, preto našim pacientom odporúčame prípravky s vysokým ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu.
Píling je séria ošetrení, ktoré sa môžu vykonávať na tvári každý týždeň, a na tele - kvôli pomalšej regenerácii - každý druhý týždeň. Počet ošetrení je podľa druhu účinnej kyseliny 4 alebo 6 až 10 krát, na čom sa pacient dohodne so svojím lekárom v závislosti od liečby.

Mezoterapia

Prostredníctvom mezoterapie dokážeme dostať do hlbších vrstiev kože účinné látky na aktívnu depigmentáciu, a látky s vyživovacím a regenerujúcim účinkom. Za účelom ošetrenia pigmentových porúch sa môže aplikovať na celú tvár, aj na celé telo, podľa potreby. V tomto prípade hovoríme o viacnásobnom lokálnom ošetrení, ktoré možno spojiť s regeneráciou okolitých oblastí.

Následne sú do miest postihnutých hyperpigmentáciou injektované aktívne bieliace činidlá, takže škvrny nachádzajúce sa na koži môžu úplne zmiznúť.

V priebehu liečby ošetruje lekár predmetnú oblasť ihlou alebo derma valčekom. Pretože tento druh zákroku je séria procedúr, liečba by sa mala opakovať na tvári každý týždeň, na tele každé dva týždne, v súlade s regeneračným cyklom danej oblasti. Liečebné sekvencie sa môžu každoročne opakovať, čím sa už dosiahnuté výsledky udržiavajú a predlžujú. Pre produktový rad Aesthetic Dermal je jedinečným spôsobom charakteristické, že jeho prípravky obsahujú čisté lekárske, inovatívne, špeciálne účinné zložky, ktoré zodpovedajú najnovším výsledkom výskumu. K roztoku na báze kyseliny hyalurónovej a/alebo organického kremíka sa primiešajú desiatky ďalších účinných zložiek, a tým môžeme dosiahnuť reálnu biorevitalizáciu, v tomto prípade jednotné tóny v ošetrenej oblasti. Rovnako ako ostatné typy liečby, aj táto sa môže kombinovať s vypĺňaním, s exfoliačnou extenziou povrchu pokožky alebo kolagénovými stimulačnými ošetreniami.

Keresés