Na hydratáciu suchej pokožky existuje niekoľko medicínsky aplikovateľných metód, takže mladistvosť a pružnosť našej pokožky je možné ľahko získať späť pomocou série niekoľkých ošetrení.

Mezoterapia

Prostredníctvom lekárskej mezoterapie dokážeme priviesť do hlbších vrstiev kože účinné látky s vyživovacím a regenerujúcim účinkom. Môže sa aplikovať na celú tvár, aj na celé telo, podľa potreby. Je to mimoriadne rozmanité a veľmi účinné ošetrenie, ktoré okrem iného dokáže bohato hydratovať suchú, matnú pokožku.

Počas zákroku sa pomocou krátkej, tenkej ihly vnáša do pokožky biorevitalizačný účinný komplex, ktorého základom je organický kremík a kyselina hyalurónová, pričom však pomáhajú aj ďalšie desiatky aktívnych zložiek, aby pokožka bola pružná a atraktívna. V priebehu ošetrenia priťahujú molekuly kyseliny hyalurónovej do danej oblasti vodu a viažu ju, čo tkanivo zužitkuje, a vytvára tak krásne brilantnú a pružnú pokožku. Na druhej strane, kremík obnovuje kolagén a elastín, čím zabezpečí dokonalý výsledok.

V priebehu hydratačného ošetrenia ošetruje lekár predmetnú oblasť ihlou alebo derma valčekom. Tento druh zákroku je séria procedúr, čo znamená, že ošetrenie by sa v predpísanom množstve malo opakovať na tvári každý týždeň, na tele každé dva týždne, v súlade s regeneračným cyklom danej oblasti. Sekvencie sa môžu každoročne opakovať, čím sa už dosiahnuté výsledky udržiavajú a predlžujú. Pre produktový rad Aesthetic Dermal® je jedinečným spôsobom charakteristické, že jeho prípravky obsahujú čisté lekárske, inovatívne, špeciálne účinné zložky, ktoré zodpovedajú najnovším výsledkom výskumu. K roztoku na báze kyseliny hyalurónovej a/alebo organického kremíka sa primiešajú desiatky ďalších účinných zložiek, a tým môžeme dosiahnuť reálnu biorevitalizáciu v ošetrenej oblasti. Rovnako ako ostatné typy liečby, aj táto sa môže kombinovať s vypĺňaním, s exfoliačnou extenziou povrchu pokožky alebo kolagénovými stimulačnými ošetreniami.

Exfoliácia (odlupovanie) pleti - chemický píling

Pri kyselinovom ošetrení aplikovanom na suchú pokožku, lekár chemickou metódou pootvára otupený, vyblednutý, nekvalitný povrch pokožky, a takto sa môže obnoviť metabolizmus pokožky. Ovzdušní, „prevetrá“ a očistí sa, a našimi najkvalitnejšími krémami pre každodenné použitie môžeme danú oblasť ďalej hydratovať a udržiavať ju v dobrej kondícii.

Píling je v podstate chemický proces, ktorý simuluje pálenie pokožky, takže sa pokožka znovu regeneruje. Exfoliačné kyseliny spôsobujú, že poškodená, odumretá horná vrstva pokožky sa olúpe, takže na čerstvý, obnovený povrch kože sa ľahko dodajú účinné zložky, ktoré dokážu zvládnuť jadro problémov (vrásky, pigmentové škvrny, akné atď.).

Existuje niekoľko druhov exfoliačných činidiel, po ktorých nasleduje olupovanie rôznej intenzity. Po aplikácii exfoliátorov s ovocnými kyselinami (AHA) nenastane zjavné olupovanie, odporúčame ich mladším alebo na začínajúce príznaky.
Exfoliátory s kyselinou trichlóroctovou (TCA) spôsobujú dobre definovateľnú exfoliáciu, ale výsledok je dlhodobý. Vhodné ošetrenie však určuje lekár podľa stavu pacienta.

Je dôležité vedieť tiež, že ošetrenie exfoliáciou nebude stáť za nič, ak pacient po ošetrení nebude používať krémy a prípravky, ktorých úlohou je, aby zabránili opätovnému vzniku problému.
Navyše je nová pokožka po ošetrení oslabená voči svetelnému poškodeniu, preto našim pacientom odporúčame prípravky s vysokým ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu.
Píling je séria ošetrení, ktoré sa môžu vykonávať na tvári každý týždeň, a na tele - kvôli pomalšej regenerácii - každý druhý týždeň. Počet ošetrení je podľa druhu účinnej kyseliny 4 alebo 6 až 10 krát, na čom sa pacient dohodne so svojím lekárom v závislosti od ošetrenia.

Keresés