Odstránenie vrások


Naše procedúry a výrobky prispôsobené k typu pokožky Ti zaručene poskytnú mladistvý vzhľad, čím uspeješ v tvojom bezprostrednom prostredí, čo následne ovplyvní tvoju kariéru, súkromie a dôležité oblasti tvojho života. Získaj nové komplimenty a nedovoľ vráskam, aby tvoj zovňajšok vyzeral na viac ako je tvoj skutočný vek.

Proces vypĺňania vrások v estetickej medicíne

Či je cieľom omladenie tváre, alebo korekcia estetických chýb tváre alebo tela, existuje široká ponuka neoperačných estetických liečebných metód na dosiahnutie prirodzených, pôsobivých a vkusných výsledkov v krátkom čase.

Vypĺňanie vrások je injekčná technika, pri ktorej lekár používa veľmi tenkú ihlu alebo kanylu na prenos prírodného materiálu do pokožky, od ktorého sa vrásky vyhladia, kontúry sa zjemnia.
Počas omladzujúcej liečby celej tváre sa musíme sústrediť nielen na elimináciu jednej vrásky, pomocou výplňových materiálov s rôznymi hustotami je tiež možné obnoviť obrysy tváre, a tiež odstrániť povrchové a hlboké vrásky.

Proces je bezbolestný, možno cítiť iba mierne, pálenie a napätie, čo ale za okamih zmizne. Vypĺňanie môže sprevádzať minimálne prechodné začervenanie, ale povrch pokožky sa rýchlo regeneruje, nie je potrebná žiadna doba hojenia. Trvanie ošetrenia nie je dlhšie ako 30 minút, takže si omladzovanie môžeš vychutnať aj počas obedňajšej prestávky. Aplikovaný materiál sa neposunie, nespôsobuje pocit cudzieho telesa a má trvalý účinok počas približne 1-1,5 roka. Výsledok je fascinujúci: svieža, uvoľnená, brilantná pokožka, ktorá pôsobí absolútne prirodzene, zjemňuje a omladzuje tvár.

S našimi produktmi sa môže vykonávať vyplnenie vrások kyselinou hyaluronovou aj kolagénovou stimuláciou. Rozdiel medzi týmito dvoma spôsobmi liečby spočíva v tom, že kyselinou hyalurónovou možno pokožku hydratovať, spevniť, vyplniť, vyhladzuje pokožku. Kolagénová stimulácia nehydratuje, ale vypĺňa, pričom stimuluje kolagénové vlákna kože na reprodukciu.


Belotero® vypĺňanie vrások kyselinou hyaluronovou

Produktový rad Belotero® patrí k najpopulárnejším medzi ľuďmi túžiacimi omladnúť, pretože poskytuje dokonalé riešenie pre tých, ktorí chcú prirodzené a okamžité výsledky bez bolesti a času na regeneráciu.

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela: viaže vodu, zvlhčuje a vypĺňa pokožku, čím vyčarí pre pacienta mladistvý vzhľad.
Výrobky Belotero® boli vyvinuté tak, aby vďaka dokonalému vstrebaniu do tkaniva boli schopné vyplniť vrásky bez toho, aby zmenili pôvodné črty tváre. Rôzne typy Belotero® môžu poskytnúť vynikajúce riešenie pre každého pacienta s menšími alebo menej hlbokými vráskami. Môže sa aplikovať na určitých oblastiach, alebo na vyplnenie celej tváre, keď je tvár vypĺňaná zhora nadol, čím sa vracajú prirodzené, mladistvé črty tváre pacienta.

Okrem vrások sa používa aj na ošetrenie a doplnenie jaziev spôsobených nehodou alebo z iných dôvodov, čo je pre pacientov veľkým potešením, pretože vyplnením problémovej oblasti sa dá dosiahnuť hladký povrch a menej nápadná jazva. Používanie produktov Belotero® je príležitostné, závislé od potreby a môže sa opakovať každých 12 až 18 mesiacov. Jeho účinok je teda dlhodobý, ale závisí od viacerých faktorov: od vybraného produktu, od druhu a miesta aplikácie, od stavu pokožky, od veku aj od životosprávy.

Radiesse® vypĺňanie vrások kolagénovou stimuláciou

Radiesse® predstavuje výplň vhodnú na vyplnenie vrások, vypnutie pleti, zdvihnutie a kontúrovanie, ktorá sa aplikuje pod kožu. Len 30-minútové kolagénové stimulačné ošetrenie prináša okamžité výsledky, v krátkom čase sa vstrebáva do tkanív, čím sa koža stáva pružnejšou a pevnejšou, bez pocitu cudzieho telesa.Aplikácia je možná na tvári, krku, dekolte a chrbtoch rúk. Prírodná účinná látka aplikovaná lekárom stimuluje a obnovuje kolagénové vlákna v koži, čím sa pokožka stáva masívnejšou, plnšou a pevnejšou.

Popri okamžite viditeľných výsledkoch sa jeho plný účinok dosiahne po 3 mesiacoch, keď spustí produkciu prirodzeného kolagénu v tele. Aplikáciu je aj napriek tomu vhodné opakovať každý rok.

Ultherapy® ošetrenie

Toto je originál! V Spojených štátoch zaslúžene populárne Ultherapy® ošetrenie využíva silu mikrofokálneho ultrazvuku, a urýchlením prirodzených procesov ním dokáže spevniť pokožku. Toto prístrojové ošetrenie zvyšuje reprodukciu kolagénu v pokožke, čím sa tá stáva pevnejšou a mladistvejšou. Veľkou výhodou liečby je, že v tomto prípade nie je potrebné pre krásu trpieť, pretože:

  • neexistuje žiadna neznesiteľná bolesť
  • neexistuje žiadne chirurgické riziko
  • netreba rátať s dobou
  • prináša za krátky čas veľkolepý a dlhotrvajúci výsledok
  • prirodzeným spôsobom spevňuje a rozjasňuje pokožku

Priebeh Ultherapy® ošetrenia

Počas ošetrenia Ultherapy® sa na požadovanú oblasť umiestni ošetrovacia hlavica špeciálne prispôsobená Požadované miesta sa dosiahnu pomocou zobrazovania cez monitor s chirurgickou presnosťou a bezpečne. Vysoké teplo je namierené na kolagénové vlákna v hlbších tkanivách, čo spôsobuje, že sa tam nachádzajúce bielkoviny zrážajú, zmenšujú. Drobné poškodenia stimulujú proces hojenia, spúšťa sa produkcia kolagénu a ošetrený kožný povrch sa stáva pevnejším.

Aplikáciou je možné dosiahnuť výrazné zlepšenie na tvári, v oblasti krku a na dekolte. Čiastočné výsledky iba 60 minútového ošetrenia sú okamžite badateľné po prvom sedení, a celkový výsledok je viditeľný po 180 dňoch, ale účinok pretrvá niekoľko rokov.

Niťová technológia


Kontúrovanie pomocou mezonití, niťový lifting

Niťová technológia (mezonite) je jedna z najnovších neinvazívnych metód účinného povytiahnutia a spevnenia ochabnutej pleti. V dôsledku starnutia našich spojivových tkanív sa naša koža začína prirodzeným spôsobom uvoľňovať, tento proces sa však pomocou technológie mezonití dá zvrátiť. Materiál implantovaných vlákien je rovnaký ako chirurgické absorpčné švy používané po desaťročia, ktoré sa v tele úplne rozložia.

Vlákna V Soft Lift® sa aplikujú použitím ihly alebo kanyly do príslušného tkaniva pokožky, kde vyvíjajú svoj pozitívny účinok. Výsledok je mimoriadny: vďaka rozkladu vlákien sa na jednej strane zvyšuje produkcia kolagénu v našej pokožke, na druhej strane spôsobí liftingový efekt, teda napína línie tváre. V Soft Lift® nie je možné porovnávať s inými typmi výrobkov, pretože vlákna používané počas liečby sú kratšie a tenšie ako ostatné vlákna dostupné na trhu, a sú zavedené pomocou ihly s ultratenkou stenou. Vďaka vysokej kvalite ihly sa táto ľahko kĺže pod kožou, takže jednotlivé nite sa dajú umiestniť na príslušné miesto bez ťažkostí, a tým spôsobuje menšiu traumu a podliatiny.

Nite V Soft Lift® vyvinuli v Kórei za účelom, aby mohli vytvoriť z klasických, okrúhlych, ázijských tvárí zaoblené črty tváre, zatiaľ čo liečebný protokol a spôsob aplikácie vlákien vyvinuli poprední švédski chirurgovia vo Švédsku.

Liečba niťovou technológiou sa môže kombinovať s inými spôsobmi liečby, s ktorými je možné dosiahnuť účinnejší efekt. Liečbu s krátkou dobou zotavenia a s menšími rizikami je možné vykonať hoci aj v čase obedňajšej prestávky.

Mezoterapia

Predstavenie liečby mezoterapiou

Mezoterapia je séria skrášľovacích procedúr založená na technike viacerých injekcií, ktoré sa vykonávajú na tvári, krku a dekolte za účelom odstránenia vrások. Zatiaľ čo vypĺňanie vrások je jednorazový lokálny zákrok, mezoterapia je opakované ošetrenie, počas ktorého sa vrásky a ich okolie ošetrujú ako celok, účinnými látkami na spevnenie pokožky a prostriedkami proti vráskam.

Naše produkty

Spoločnosť Medicontur Esthetics distribuuje na Slovensku značku mezoterapeutických výrobkov prémiovej kvality, produkty španielskej spoločnosti Aesthetic Dermal®, ktoré predstavujú medzi mezoterapeutickými prípravkami vedecké výsledky a technologický pokrok. Na základe najnovších výsledkov výskumu, obsahujú tieto produkty množstvo takých nových, inovatívnych účinných látok, ktoré sa pri výrobe iných výrobkov ešte nepoužívajú. Sú bezpečné, pretože nemajú nepríjemné vedľajšie účinky ani popri zvýšenej účinnosti, a toto sú dnes očakávania kladené v súvislosti s vysoko kvalitnými výrobkami. Cielene zlepšujú, vypĺňajú a stimulujú pokožku, a výsledok je v každom prípade dokonalý. Výrobky sú schopné za účelom omladenia a regenerácie pokožky riešiť mnohé problémy súčasne a synergicky. Produktový rad obsahuje prípravky vopred pripravené na použitie, respektíve individuálne miešateľné ampuly. S touto produktovou líniou vykonávajú mezoterapeutické procedúry lekári aj kozmetičky. Rozdiel spočíva v tom, že injekciu do kože môže podávať výlučne iba lekár, pretože si to vyžaduje dôkladné anatomické znalosti. Derma valčekom môžu pracovať bezpečne lekári aj kozmetičky.

Exfoliácia- odlupovanie

pleti, chemický píling


Lekárske odlupovanie je opodstatnené u pacientoch, ktorí bojujú s vráskami. Ich pokožka je poškodená žiarením, ochabnutá, vyblednutá, šedá, s pigmentovými škvrnami. Majú problémy, ktoré sa nezmiernili pôsobením iných liečebných postupov.

Píling je v podstate chemický proces, ktorý simuluje pálenie pokožky, takže sa pokožka znovu regeneruje. Exfoliačné kyseliny spôsobujú, že poškodená, odumretá horná vrstva pokožky sa olúpe, takže na čerstvý, obnovený povrch kože sa ľahko dodajú účinné zložky, ktoré dokážu zvládnuť jadro problémov (vrásky, pigmentové škvrny, akné atď.).

Existuje niekoľko druhov exfoliačných činidiel, po ktorých nasleduje olupovanie rôznej intenzity. Po aplikácii exfoliátorov s ovocnými kyselinami (AHA) nenastane zjavné olupovanie, odporúčame ich mladším alebo na začínajúce príznaky. Exfoliátory s kyselinou trichlóroctovou (TCA) spôsobujú dobre definovateľnú exfoliáciu, ale výsledok je dlhodobý. Vhodnú liečbu však určuje lekár podľa stavu pacienta.

Je dôležité vedieť tiež, že liečba exfoliáciou nebude stáť za nič, ak pacient po ošetrení nebude používať krémy a prípravky, ktorých úlohou je, aby zabránili opätovnému vzniku problému. Navyše je nová pokožka po ošetrení oslabená voči svetelnému poškodeniu, preto našim pacientom odporúčame prípravky s vysokým ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu.

Píling je séria ošetrení, ktoré sa môžu vykonávať na tvári každý týždeň, a na tele - kvôli pomalšej regenerácii - každý druhý týždeň. Počet ošetrení je podľa druhu účinnej kyseliny 4 alebo 6 až 10 krát, na čom sa pacient dohodne so svojím lekárom v závislosti od liečby.

Keresés